laupäev, 21. veebruar 2015

Külaskäik Viimsi Rannarahva muuseumi

Rannarahva Muuseum tegutseb rannarahva mäluasutusena, kogudes, hoides, uurides ja tutvustades rannarahva ajalugu, kultuuri ja traditsioone, aga propageerides ka kaasaegset randlust kui elustiili. Muuseum soovib olla rannarahva kooskäimiskoht, kompetentsikeskus ja vajadusel ka eestkõneleja ning anda oma panuse rannarahva kultuuri püsimajäämisesse ja laste ning ka täiskasvanute merepisikuga nakatamisse.
Suur aitäh Kadile NII HEA visiidi-idee eest ja kiidud kõigile, kes tulla said (sedakorda sai meid-toimekaid kokku 9.) Oli väga rikastav kultuurikogemus ja igati õdus, juttudetihe ja maitsemeltele paitav koosviibimine Rootsu-nimelises einestusmajas. Järgmise suurema kokkusaamise plaanitseme teha aprillis vanalinna piirides, täpsustused aja edenedes - jälgime e-kirja-kaste!
Pistan ringlusse oma mobla suutlikkust pidi jäädvustunud pildiklõpsud,
- uhket uut kitseaastat kõigile!
Piret
      Minu meelest oli jah üks tore pealelõuna. Enamus meist ju sinna linna otsa ja linnast lausa välja ei sattugi vast väga tihti. Oleks eelmise pühapäeva päike ka  väljas olnud, olnuks veelgi uhkem. Ja Roots oli ka igati kena ja õdus ning lisaks oli meil ju ka Barbara seltsiks. Tema oli ootamatu ja nii armas seltskonna lisa!
       Valimised andsid aruteludele suuna ja oli hariv teada saada, et me ei mõtlegi oma riigi ja selle  juhtkonna ja seadusandja asjus nii väga ühtemoodi. Mõneti üllatav, aga samas mõistetav ning loomulik. Kes pole veel valinud, sai mõtteainet!
        Rannarahva Muuseumi asjus olid meie hinnagud vist üsna ühesugused. Rikas ja armasalt kodune ning õnneks mitte liiga euroopastunud või koguni globaliseerunud. Hää oleks, kui nii jääkski!
Aitäh  tulejaile!  Aprilliks ja maiks on ka juba mõtteid!
Tervitades  ja Eesti Vabariigile õnne ning   kõigile ilusat aastapäeva soovides
 Kadi